QLTOWY KONCEPT DLA ALBA1913

QLTOWY KONCEPT DLA ALBA1913

Miejskie kosmetyki Alba1913 otrzymały tytuł Qltowy Koncept. Jury doceniło linię wegańskich luksusowych produktów do pielęgnacji twarzy z kompleksem antysmogowym. Konkurs Qltowy Kosmetyk to niezależny plebiscyt organizowany przez magazyn Kosmetyki. W tym roku jury oceniało ponad 600 produktów w 48 kategoriach. Qltowy Koncept to nagrody specjalne dla wyróżniających się marek.

Jak podkreślał odbierający nagrodę Łukasz Rychlicki, CEO Alba Thyment, rodzinna firma nie tworzy konceptów w sensie marketingowym. -Nasz koncept sprawdza się od stu lat. To umocowanie w ponadczasowej wartości, jaką jest zdrowie, w tym również zdrowie największego z organów ludzkich, czyli skóry. Nasza skóra funkcjonuje jednak w zmieniającym się świecie, dlatego pielęgnacja musi opierać się na wciąż udoskonalanych recepturach. W tym sensie pomysł na pielęgnację wciąż ewoluuje – mówił Ł. Rychlicki. Serię „Metropolitan” tworzyliśmy z myślą o mieszkańcach dużych miast, w których jesteśmy obecni, zarówno Hongkongu, Los Angeles, Warszawy i Rijadu.

Metropolitan Skin Guard Lotion, Mist oraz Concentrate to wegańskie, luksusowe, miejskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wzbogacone kompleksem anti-pollution. Skórze w warunkach miejskich stosowanie takiej pielęgnacji służy poprzez: nawilżenie, antyoksydację i ochronę w dosłownym rozumieniu tego słowa.

-Wśród naturalnych składników naszych kosmetyków miejskich znajduje się bowiem cukier, dokładnie polisacharyd pochodzenia roślinnego, który działa na zasadzie filtrowania, tzn. zatrzymuje zanieczyszczenia na skórze, pozwalając jej oddychać i jednocześnie nie blokując działania dobroczynnych antyoksydacyjnych i detoksykujących ekstraktów rabarbaru, szczawiu czy pietruszki, które również zastosowaliśmy w serii Face. Dodatkowo wspomaga działanie filtrów SPF stosowanych choćby w podkładach – wyjaśnia Ł. Rychlicki. Kiedy po kosmetyki sięgnęli wizażyści w Hollywood, odkryli ponadto, że dzięki połączeniu odpowiednich składników roślinnych skóra zyskuje pożądane nie tylko na czerwonym dywanie rozświetlenie.

Marka Alba1913 zdobyła w tym roku również prestiżowe wyróżnienia w Stanach Zjednoczonych: nagrodę portalu Total Beauty w kategorii „standout natural brand”, czy certyfikat designerskiego magazynu „Surface”. Była również finalistą amerykańskich „kosmetycznych Oskarów”, czyli branżowych CEW Beauty Awards.

Fot. Magazyn Kosmetyki

Qltowy Koncept dla ALBA1913 - prowadząca Barbara Kurdej-Szatan

Qltowy Koncept dla ALBA1913 - gala