WYWIAD Z MAKIJAŻYSTKĄ GWIAZD

WYWIAD Z MAKIJAŻYSTKĄ GWIAZD

„Piękno wyrażane jest poprzez charakter, zmysłowość, osobowość, a makeup jest swego rodzaju dopełnieniem, podkreśleniem tej całości” – mówi nam makijażystka gwiazd Kamila Wiedeńska-Strzelczyk. W krótkim wywiadzie przeprowadzonym podczas ostatnich warsztatów glow makeup, którym partnerowała Alba1913, Kamila zdradziła nam sekrety idealnego makijażu oraz dobrze zadbanej skóry. Zapraszamy do czytania!

Angélique Toque: Od jak dawna jesteś MUA (makeup artist) i jakie były Twoje początki?

Kamila Strzelczyk-Wiedeńska: Zajmuje się makijażem od ponad 20 lat. Zaczynałam tak naprawdę od malowania siebie, malowania mojej kochanej mamy, koleżanek oraz znajomych z grupy tanecznej, do której uczęszczałam. Później zaczęłam pracować jako konsultantka, finalnie jako makijażystka. Dzięki wielu doświadczeniom życiowym i zawodowym jestem tu, gdzie jestem i jest mi w tym miejscu naprawdę dobrze! Uwielbiam się rozwijać, lubię działać i nie zatrzymywać się. W życiu bardzo ważne jest, by nie stać w tym samym miejscu! W zawodzie makeup artist, tak jak w każdym, wszystko się zmienia. Stale szukamy nowych rozwiązań, czegoś nowego, innowacyjnego. Rynek kosmetyczny jest dynamiczny, dlatego nieustannie poszukuję wyjątkowych kosmetyków, trendów, inspiracji makijażowych, by móc tworzyć jeszcze lepsze makijażowe dzieła.

AT: Co uwielbiasz najbardziej w makeupie?

Kamila Strzelczyk-Wiedeńska: W makeupie uwielbiam najbardziej możliwość tworzenia. Każda twarz jest zupełnie inna, dlatego kolejna osoba do malowania jest dla mnie jak nowe płótno, przy którym mogę się wykazać, którym mogę się zainspirować. Staram się tworzyć małe dzieła i nie malować kobiet identycznie, bo twarze rządzą się swoimi prawami. Zawsze indywidualnie dobieram kosmetyki, łącząc do tego sprawdzone metody i techniki, które zdobyłam przez lata doświadczenia.

Mała wskazówka, którą chciałabym się podzielić o której często zapominają kobiety: warto pamiętać o tym, że kosmetyki czy rozwiązania, które są dobre dla Twojej koleżanki, niekoniecznie są dobre dla Ciebie! Pozwól sobie poznać siebie, dowiedzieć się, w czym jest Ci dobrze, w czym czujesz się najlepiej, dopiero wtedy dobierz kosmetyki oraz makeup. Mała rzecz, a robi ogromną różnicę!

AT: Jaka jest Twoja filozofia życia i piękna?

Kamila Strzelczyk-Wiedeńska: Moją filozofię życia i piękna najlepiej odwzorowuje zdanie: “Zainspiruje Ciebie do malowania siebie”. Chciałabym, by kobiety potrafiły siebie malować. Chciałabym, by podkreślały swoje piękno. Każda z nas ma w swojej twarzy, w swoim ciele coś wyjątkowego, nietuzinkowego! Wiem, ile to wymaga wysiłku, by w pełni zaakceptować swoją inność, odmienność. Zawsze znajdziemy coś, co nie będzie nam pasować – tu zbyt duże kości policzkowe, tam za małe oczy. Warto jednak dostrzec coś innego. Ja generalnie uważam, że kobieta i kobiecość są same w sobie piękne. To piękno wyrażane jest poprzez charakter, zmysłowość, osobowość, a makeup jest swego rodzaju dopełnieniem, podkreśleniem tej całości.

AT: Jaki jest Twój ulubiony kosmetyk Alba1913 i dlaczego?

Kamila Strzelczyk-Wiedeńska: Moim ulubionym kosmetykiem jest Miejski Osłonowy Koncentrat, Spray łagodzący Przeciążenia oraz Miejski Osłonowy Lotion. Kocham te kosmetyki za zapach, strukturę oraz za pracę, którą wykonują na skórze.

W mojej pracy jako MUA bazuję głównie na koncentracie oraz lotionie. Koncentrat idealnie napina skórę przygotowując ją pod makeup, lotion natomiast rozjaśnia i wyrównuje koloryt cery. Kosmetyki nie uczulają, mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Delikatnie i pięknie pachną, co więcej potrafią doprowadzić do stanu rozluźnienia i relaksu, co najbardziej chwalą sobie moje klientki.

AT: Jaka jest Twoja najważniejsza rada dotycząca urody, zdrowia, którą chciałabyś się podzielić z czytelnikami?

Kamila Strzelczyk-Wiedeńska: Uważam, że dobry makijaż to przede wszystkim zadbana skóra. Makijaż zawsze zaczynam od pielęgnacji. Nakładam maseczkę, następnie używam produktów, które głęboko nawilżają cerę (koncentrat, lotion). Lubię jak skóra jest mięsista, pełna blasku; dzięki temu łatwiej jest mi też wykonać makijaż. Taki mini zabieg przed makijażem, nie tylko da Ci chwilę wytchnienia i relaksu, ale, co najważniejsze, pomoże nakładanym produktom szybciej wchłaniać się w skórę. Polecam sprawdzić to na samej sobie, zobaczycie wtedy, jak produkty magicznie pracują na Waszej twarzy! Pielęgnacja jest kluczem do zrobienia dobrego makijażu.


Kamila Wiedeńska-Strzelczyk – makijażystka gwiazd polskiego show biznesu. Na co dzień pracuje przy realizacji programów oraz produkcji telewizyjnych. Współpracuje z największymi polskimi fotografami przy sesjach zdjęciowych do liczących się magazynów modowych takich jak Elle, Viva oraz Glamour. Wiedzę i oryginalne techniki makijażowe kształtowała w Polsce, a także Paryżu i Londynie. Autorka książki “Lekcja makijażu” oraz warsztatów i szkoleń makijażowych.

Jest nam niezmiernie miło gościć Kamilę jako bohaterkę artykułu na naszym blogu. Jeśli chcesz poznać Kamilę bliżej, obserwuj Instagram @makeupwiedenski. Kamila często relacjonuje swoją pracę “od kuchni” oraz dzieli się makijażowymi i urodowymi wskazówkami. Polecamy!